Mynappa | The Kimchi Makers eshop test

To je kimchi!

Přirozeně fermentovaný veganský salát

Bohatá a intenzivní chuť s ovocnými tóny. Samotné, jako skvělá náhrada nezdravých chipsů a snacků. Vynikající ke grilovanému masu, tofu, do sandwichů, nudlových polévek nebo woku.

Novinka s chutí léta

Zkuste naše nové nepálivé kimchi s ananasem. Všechna pozitiva mléčně kvašeného kimchi se svěží chutí tropického ovoce. Chutná skvěle!

Kup si

Deset za cenu devíti.

Novinka s chutí léta

Zkuste naše nové nepálivé kimchi s ananasem. Všechna pozitiva mléčně kvašeného kimchi se svěží chutí tropického ovoce. Chutná skvěle!

Nutričně hodnotný zdroj vitamínů, antioxidantů a polynenasycených
mastných kyselin.

Poctivá ruční
výroba v Liberci.

Živé kultury mléčného kvašení
prospívají zažívání a posilují
imunitní systém.

Bez umělých dochucovadel,
barviv a konzervantů.

Nízký obsah kalorií a tuku.
Pouze 32 cal na 100 gramů.

Zelenina od certifikovaných
farmářů.

Koupili jste naše kimchi?

Jak uchovávat?

Jednoduše v lednici. Nízká teplota zpomaluje proces fermentace a dává kimchi klid a příležitost k prohloubení a vyvážení chutí. Ponechání v pokojové teplotě kimchi neublíží, dojde ovšem ke zrychlení fermentace, což může zkrátit trvanlivost a změnit chuť. Stejně jako u kvalitních sýrů a vín, delší doba zrání dodá kimchi intenzitu a hloubku. Uzavřené kimchi vydrží měsíce.
Po otevření doporučujeme spotřebovat do tří dnů.

Otevření sklenice

Sklenici otevírejte raději nad dřezem - probíhající fermentace může způsobit, že kimchi vypění a mohlo by přetéci (podobně jako u šumivých vín).

Bublinky v kimchi?

Někdy se v kimchi objeví bublinky a perlení. Jde o přirozený a neškodný projev fermentace. Přítomnost perlení závisí na tom, které živé kultury zrovna v kimchi převažují, takže nemějte obavy, pokud bublinky nenajdete.

O kimchi

Co je kimchi?

Mléčně kvašený zeleninový salát je korejským národním pokladem. Původním cílem nakládání bylo uchování zeleniny přes zimní období. Celosvětovou popularitu si kimchi získalo svou pikantní, zemitou chuti a svými nutričními kvalitami. Variací kimchi existuje nepřeberné množství, ale nejčastěji je připravováno z nasoleného čínského zelí, česneku, zázvoru a chilli. Kimchi a další fermentované potraviny hrají významnou roli ve stravování 21. století.

Co je fermentace?

Fermentace mléčným kvašením je jedním z nejstrarších způsobů úpravy a uchovávání potravin. Jde o přirozený důsledek činnosti přátelských bakterií mléčného kvašení, které přeměňují sacharidy na kyselinu mléčnou. Kvašené potraviny nejen déle vydrží, ale kromě charakteristické chuti také získají cenné vitamíny (A, B, C a K), minerály jako vápník, železo a další. Výsledný produkt je nutričně hodnotnější než jeho původní složky a svou kyselostí je blíže pH přirozenému pro zažívání.

O nás

Na úplném začátku bylo obrovské nadšení pro fermentaci všeho možného a objevování výjimečných možností, které mléčné kvašení dává pro stavbu chutí. Kimchi postupně převládlo, ale s rostoucí skupinou fanoušků nám přestávala výroba v domácích podmínkách stačit. Rozhodl jsem se proměnit svého koníčka v plnohodnotnou práci a v roce 2018 tak vznikla značka Mynappa s výrobou v Liberci.

Od našich certifikovaných dodavatelů surovin vyžadujeme perfektní kvalitu, čerstvost a odpovědnost vůči přírodě. Kvalita výroby u nás vždy bude na prvním místě před propagací a marketingem, proto si moc vážíme přízně Vás všech, kteří jste si k Mynappa kimchi našli cestu a doporučujete jej dál. Díky moc, že jste s námi!

Michal Hlavatý

Kde mohu zakoupit?

Chcete naše kimchi nabídnout ve svém bistru, eshopu nebo hotelu? Ozvěte se!

Kontakt

hello@mynappa.com

MYNAPPA s.r.o.
Kaprova 42/14, 110 00 Praha
IČ: 07394896
DIČ: CZ07394896
b.ú.: 285401624/0300