• mynappa,

  to je kimchi!

 • mynappa,

  to je kimchi!

 • mynappa,

  to je kimchi!

Přirozeně fermentovaný veganský salát.

Bohatá a intenzivní chuť s ovocnými tóny, pro kterou si každý najde využití:

 • ke grilovaným masům i tofu
 • samotné jako náhrada chipsů a snacků
 • do sandwichů, hamburgerů
 • dochutí nudlové poléky

Vyrobeno ručně v Liberci z kvalitních českých surovin.

Nutričně hodnotný zdroj vitamínů, antioxidantů a polynenasycených mastných kyselin. Nízký obsah kalorii a tuku.

Živé kultury mléčného kvašení prospívají zažívání a posilují imunitní systém.

Bez umělých dochucovadel, barviv a konzervantů.

Pouze 32 kalorií na 100 gramů.

FAQ

Co je kimchi?

Mléčně kvašený zeleninový salát je korejským národním pokladem. Původním cílem nakládání bylo uchování zeleniny přes zimní období. Celosvětovou popularitu si kimchi získalo svou pikantní, zemitou chuti a svými nutričními kvalitami. Variací kimchi existuje nepřeberné množství, ale nečastěji je připravováno z nasoleného čínského zelí, česneku, zázvoru a chilli. Kimchi a další fermentované potraviny hrajíi výnamnou roli ve stravování 21. století.

Jak uchovávat?

Jednoduše v lednici. Nízká teplota zpomaluje proces fermentace a dává kimchi klid a příležitost k prohloubení a vyvážení chutí. Ponechání v pokojové teplotě kimchi neublíží,  dojde ovšem ke zrychlení fermentace, což může zkrátit trvanlivost a chuť. Stejně jako u kvalitních sýrů a vín, delší doba zrání dodá kimchi intenzitu a hloubku. Uzavřené kimchi vydrží měsíce. Po otevření doporučujeme spotřebovat do tří dnů.

Otevření sklenice

Sklenici otevírejte raději nad dřezem - probíhající fermentace může způsobit, že kimchi vypění a mohlo by přetéci (podobně jako u šumivých vín).

Bublinky v kimchi?

Někdy se v kimchi objeví bublinky a perlení. Jde o přirozený a neškodný projev fermentace. Přítomnost perlení závisí na tom, které živé kultury zrovna v kimchi převažují, takže nemějte obavy, pokud bublinky nenajdete.

Co je fermentace?

Fermentace mléčným kvašením je jedním z nejstrarších způsobů úpravy a uchovávání potravin. Jde o přirozený důsledek činnosti přátelských bakterií mléčného kvyšení, které přeměňují sacharydy na kyselinu mléčnou. Kvašené potraviny nejen déle vydrží, ale kromě charakteristické chuti také získají cenné vitamíny (A, B, C a K), minerály jako vápník, železo a další. Výsledný produkt je nutričně hodnotnější než jeho původní složky a svou kyselostí je blíže pH přirozenému pro zažívání.

Používá Mynappa umělá barviva, dochucovadla nebo konzervanty?

Ne. Naše recepty, suroviny a pracovní postupy důsledně respektují přirozené procesy během fermentace, díky kterým získá kimchi svou chuť, nutriční kvality a trvanlivost. Výrazná a plná chuť našeho kimchi je výsledkem řádné fermentace a vysoké kvality surovin.

Chcete naše kimchi ve svém portfoliu?

Kontakt

michal@mynappa.com

MYNAPPA s.r.o.
Kaprova 42/14, 110 00 Praha

IČ: 07394896